اخبار ایرلاین ها

آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال

دولت ایتالیا رسما اعلام کرد، آلیتالیا شرکت هواپیمایی حامل پرچم این کشور از تاریخ ۱۵ اکتبر آینده (۲۳ مهرماه) منحل می‌شود و با توجه به اینکه آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال است دیگر اجازه فروش بلیط ندارد. شرکت هواپیمایی جدید و کوچک موسوم به ایتا (ITA) از آن تاریخ به بعد جایگزین آلیتالیا خواهد شد.

آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال
جان کارلو جورجتی، وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا گفت: شرکت هواپیمایی ایتا، با اراده دولت و با اتکا به خود و در یک دورنمای اقتصادی پایدار تاسیس شده است. آلیتالیا یک شرکت ورشکسته است امکان نجات آن وجود نداشت. تاسیس شرکت هواپیمایی جدید ایتا در چارچوب قوانین اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال

در یک ماه گذشته صدها نفر از خلبانان، مهمانداران و دیگر کارکنان شرکت هواپیمایی آلیتالیا در اعتراض به طرح انحلال این شرکت به دفعات در مرکز شهر رم، تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از مهمانداران آلیتالیا گفت: آلیتالیا متعلق به همه ایتالیایی‌ها و شرکت حامل پرچم کشورمان است. شرکت هواپیمایی ملی کشور بزرگی مانند ایتالیا نمی‌تواند با یک شرکت کوچک و بی اهمیت جایگزین شود و هزاران نفر را اخراج کرد.

این در حالی است که سال گذشته «ایر ایتالی»، دومین شرکت بزرگ هواپیمایی ایتالیا نیز ورشکست و منحل اعلام شد.

مدیریت شرکت آلیتالیا اعلام کرده است که هم اکنون بیش از ۲۵۷ هزار نفر در سراسر جهان بلیط‌های خریداری شده این شرکت را در دست دارند که می‌توانند تا قبل از انحلال این شرکت تاریخ سفرشان را تغییر دهند و در غیر این صورت پول بلیط به آن‌ها برگردانده خواهد شد.

با توجه با اینکه آلیتالیا (Alitalia) در آستانه انحلال است کسانی که بلیط تهیه کرده اند باید جهت استرداد بلیط و یا تغییر برنامه پرواز خود سریعا اقدام کنند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا