اخبار ترکیه

بهترین کشورها برای زندگی و کار در سراسر جهان | سرمایه گذاری در کشور ترکیه

بهترین کشورها برای زندگی و کار در سراسر جهان | سرمایه گذاری در کشور ترکیه

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

نظرسنجی Expat Explorer که توسط گروه HSBC در بین ۱۶۳ کشور انجام شده نشان دهنده بهترین کشورها برای زندگی و کار است. سوییس بر اساس این نظرسنجی در رتبه اول قرار دارد. در میان ۱۶۳ کشور، ترکیه در رتبه هفتم قرار دارد که از آلمان نیز پیشی گرفته است. این بررسی گسترده ترین و به لحاظ زمانی طولانی ترین نظرسنجی در سراسر جهان است. فهرست ۱۰ کشور برتر دنیا بدین شرح است؛ سوییس، سنگاپور، کانادا، اسپانیا، نیوزیلند، استرالیا، ترکیه، آلمان، امارات متحده عربی، ویتنام.

میزبانی مهربان برای مهاجرین: ترکیه

مردم ترکیه از کارمندان خارجی با احترام میزبانی می کنند و به آنها در رفع احتیاجاتشان کمک می کنند و احترام می گذارند. تحقیقات نشان می دهد که اکثر مهاجران در ترکیه خوشحال هستند. بر اساس نظرسنجی منتشر شده توسط گروه HSBC؛

– ۵۰ درصد از مهاجران می توانند وقت بیشتری را برای سرگرمی و خانواده هایشان صرف کنند.
– ۵۵ درصد مهاجران می توانند به راحتی به خواسته های خود مانند خانه یا ماشین بهتر در ترکیه برسند.
– ۵۷ درصد از مهاجران می توانند تواناییهای جدیدی مانند زبان جدید، غواصی و آشپزی غذاهای ترکی را بیاموزند.
– ۵۸ درصد از گردشگران اعلام کرده اند که ترکیه غذاهای با کیفیت و خوبی دارد.
– ۵۹ درصد مهاجران می توانند به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنند.
– ۵۹ درصد از مهاجران ساختارهای فرهنگی ترکیه را دوست دارند.
– ۶۰ درصد مهاجران می توانند در ترکیه بهتر از کشورهای خود کار کنند.
– ۶۲ درصد از مهاجران در ترکیه می توانند نسبت به کشورشان استانداردهای بالاتری برای زندگی داشته باشند.
– ۶۳ درصد از مهاجران می توانند از مرکز شهر به راحتی سفر کنند.
– ۷۲ درصد از مهاجران از معماری ساختمان ها، پارک های طبیعی، بناهای تاریخی، ساختارهای فرهنگی و تاریخی ترکیه بازدید می کنند.

علاوه بر این، ترکیه دارای غذاهای لذیذی است که محبوب اکثر خارجیان است. به نظر کارکنان خارجی، ترکیه تعادل خوبی بین کار و زندگی خصوصی ایجاد می کند. از سوی دیگر، کارکنان خارجی معتقدند که مسافرت از ترکیه به کشورهای دیگر آسان است و این یک مزیت بزرگ برای آنها محسوب می شود.

چرا خارحیان ترجیح می دهند در ترکیه زندگی کنند؟

ترکیه یک کشور به سرعت در حال توسعه است که شاهد آن مهاجرت بسیار از کشورهای دیگر است. احساس امنیت اتباع خارجی در ترکیه علت این واقعیت است که اقتصاد کشور روز به روز رشد می کند. این کشور دارای جامعه غنی چند فرهنگی است. مردم با فرهنگ های مختلف در ترکیه به راحتی زندگی می کنند. در طول تاریخ، ترکیه همیشه پذیرای فرهنگ های مختلف است و این امر هنوز همچنان ادامه دارد.

علاوه بر این، سبک غنی ساخت و ساز و معماری قدیمی و مدرن، نقش مهمی در افزایش تحسین مردم نسبت به ترکیه دارند. ساختمان های باستانی آن مانند مساجد، کلیساها، بناهای تاریخی و خانه ها توسط شهرداری ها و مردم محلی در ترکیه محافظت می شوند. خارجی ها این ساختار معماری ترکیبی را تحسین می کنند.

طبیعت شگفت انگیز ترکیه و مناطق زیبای طبیعی آن مانند دریای سیاه، دریای مدیترانه، دریای اژه، مرمره دریا، پارک های طبیعی، جنگل های بزرگ و دیگر مناطق منحصر به فرد طبیعی، برای مهاجران بسیار دلپذیر است.

دولت ترکیه به تدریج قانون کار را تسهیل می کند تا کار برای خارجی ها آسان تر شود و احساس راحتی بیشتری کنند. به طور کلی، شرایط کاری در ترکیه هتر از کشورهای مهاجرین است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا