راهنمای مسافرت

کارت دیجیتال واکسن کرونا

سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای سفرهای خارجی راه‌اندازی شد

بنابر اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت سرانجام سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا برای ایرانیان راه‌اندازی شد.

در پی اعلام وزیر بهداشت پیرامون صدور کارت واکسن دیجیتالی برای فعالیت‌های مختلف، در حال حاضر سامانه‌ای برای کارت دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران کشورهای خارجی راه‌اندازی شده است. بنابراین مسافران از این پس می‌توانند برای سفرهای خارجی خود، کارت واکسن دیجیتال را به دو زبان فارسی و انگلیسی دریافت نمایند.

طبق اطلاعات واصله از سازمان مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، این سامانه برای افرادی که قصد سفرهای خارجی دارند، ایجاد شده است، چرا که برای ورود به بسیاری از کشورها، شرایطی مانند ارائه گواهی واکسیناسیون به زبان انگلیسی الزامی است.

کارت دیجیتال واکسن

از این رو افرادی که واکسینه شده‌اند و طی دو هفته آینده، قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند می‌توانند به سامانه کارت دیجیتال واکسن کرونا مراجعه و برای ثبت نام اقدام نمایند. مسافران باید درنظر داشته باشند که پس از ثبت نام، آدرس اینترنتی کارت دیجیتال واکسن همراه با QR-code طی مدت یک روز به آنها پیامک می‌شود.

مسافران باید برای ثبت نام در سامانه  اطلاعات دقیق گذرنامه که شامل نام، نام خانوادگی و شماره آن می‌شود را در سامانه وارد نمایند. در صورتی که بین اطلاعات وارد شده فارسی و انگلیسی با گذرنامه مغایرتی وجود داشته باشد، از ورود مسافران به کشور مقصد ممانعت به عمل خواهد آمد.

کارت دیجیتال واکسن

شایان ذکر است که وزارت بهداشت درصدد ارتقای سامانه برای ورود راحت‌تر و امن‌تر اطلاعات است. از این رو مسافرانی که طی مدت دو هفته آینده قصد سفر خارجی ندارند باید تا ارتقا و راه‌اندازی کامل سامانه منتظر بمانند.

همچنین مسافران باید در نظر داشته باشند که قبل از اقدام به سفر، از شرایط ورود به هر کشور به طور کامل اطلاعات دقیق را بدست آورند. زیرا قوانین و شرایط سفر در دوران کرونا برای هر کشور متغییر است. راه‌اندازی این سامانه، قدمی بزرگ در ایجاد امنیت و آرامش بیشتر برای مسافران و کشورهای میزبان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − دو =

دکمه بازگشت به بالا